Nie prowadź bloga i nie szczekaj

Edek 14.12.2020

Handel walutami wirtualnymi i instrumentami pochodnymi

Polecane: ogloszeniawielkopolskie.pl

Uwaga: informacje zawarte w tym artykule są przeznaczone dla osób, które już znają różnicę między tradycyjną a wirtualną walutą i chcą pogłębić swoją wiedzę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pora przekazać te informacje swoim dzieciom i wnukom. Dlatego informacje zawarte w tym artykule będą bardzo pomocne.

Tradycyjna waluta

Tradycyjna waluta to taka, która ma określone wsparcie. Zwykle chodzi o osoby, które są bezpośrednio zainteresowane funkcjonowaniem waluty. Na przykład w przypadku giełdy dużo korzystniejsze byłoby, gdyby giełdy mogły zarabiać prowizje zarówno na giełdach dziennych, jak i tygodniowych, które sprzedają akcje publicznie. Taki system prowizji byłby również korzystny dla osób, które handlują na giełdach internetowych lub w księgarniach.

Typowym przykładem tradycyjnej waluty jest wymiana złota. Od otwarcia w 1789 r. Giełda złota działa w pełni od 2002 r. W tym czasie liczba handlowców prawie się podwoiła, z około 20 000 do 300 000. Obecnie liczba zgromadzonych przez traderów jest kilkakrotnie większa, a firma posiada głównie instrumenty finansowe, takie jak dewiz, rachunkowość i prawo papierów wartościowych. Z tego powodu jest również dobrym kandydatem do włączenia jako tradycyjna waluta.

Handel złotem i instrumenty pochodne

Wartość złota zależy od liczby i jakości transakcji, które mają miejsce w systemie finansowym. Jeśli transakcji jest za mało, całkowita ilość złota w systemie nie wystarczy na pokrycie codziennych potrzeb traderów. Niedobór tego metalu szlachetnego wystąpi również w przypadku wzrostu popytu i spadku podaży.

Pewien poziom potwierdzenia transakcji jest wymagany przed zdeponowaniem wirtualnych walut. Aby to zrobić, musisz najpierw uwierzytelnić swoje konto. Aby to zrobić, przejdź do bezpiecznego obszaru portfela i wpisz kod PIN. Nie wpisuj swojego hasła, ponieważ zostanie ono przesłane do usługodawcy, który będzie odpowiedzialny za weryfikację Twojego konta. Możesz sprawdzić saldo swojego konta, wprowadzając saldo w walucie, którą wypłacasz (tj. Cenę zakupu pomniejszoną o podatek VAT).

Handel walutami wirtualnymi i instrumentami pochodnymi

Możesz również handlować wirtualnymi walutami i instrumentami pochodnymi w ramach systemu wirtualnej waluty. Ten system składa się z czegoś więcej niż tylko wirtualnych walut. Musisz również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swoich transakcji i bezpieczeństwo wypłat depozytu. Oczywiście te ostatnie są niezbędne dla twoich oszczędności i stabilności systemu walutowego.

Gotówka

Walutą banku jest bank. Jest to prawny obowiązek, który mamy wobec banku. Jeśli nie zapłacimy bankowi, nie może on naliczyć nam odsetek i nie możemy wypłacić środków do woli. Ponadto, jeśli nie zapłacimy bankowi, nie będzie on mógł anulować naszych wpłat ani przepisać naszych kont. Jako osoba fizyczna nie mamy żadnych takich zobowiązań prawnych.

W przypadku przelewu bank przekazuje nasze środki odbiorcy, który oczywiście pozostaje w systemie bankowym. Bank przechowuje również klucz prywatny do naszego adresu, abyśmy nie mogli wypłacić środków do innego banku. Na koniec bank podpisuje dokument, który umożliwia nam wycofanie przelewu (obciążenie zwrotne).

To tutaj bank gra podwójną grę. Z jednej strony chce zapobiec nieautoryzowanemu lub celowemu usunięciu naszych bitcoinów, dlatego musimy zwracać uwagę na bezpieczeństwo naszych transakcji. Z drugiej strony bank chce również chronić swoją pozycję jako zaufanej strony trzeciej, dlatego realizuje płatności elektroniczne na nasz adres.

Bankowość

System bankowy oparty jest na zaufaniu. Bank przechowuje kopię każdej transakcji, która ma miejsce w systemie. Jeśli dwie lub więcej osób chce wypłacić tę samą kwotę, od razu wiemy, która z nas jest prawowitym właścicielem klucza.

  • Wartość bitcoinów
  • bitcoin

Wartość bitcoinów opiera się na ich "przechowywaniu". Bitcoinów nie można produkować ani kopiować. Pozostają w skrytce depozytowej w domu. Bitcoin to cyfrowa kopia oryginału.

Bitcoin jest pozbawiony czynnika ludzkiego, więc nie ma menedżera ani szefa personelu, który próbowałby manipulować wartością Twoich bitcoinów. Zamiast tego są kontrolowane przez niewielką grupę ludzi, którzy mają całkowitą kontrolę nad sprawami banku. To sprawia, że ​​bitcoin jest znacznie bardziej odporny na inflację niż tradycyjne banki.

  • Kiedy moje bitcoiny zostaną wysłane?
  • bitcoin

Po wysłaniu środków możesz mieć 100% pewności, że są one bezpieczne. Kiedy bank wysyła twoje bitcoiny, nie przechowuje żadnych zapisów twoich transakcji. Jedyne, czemu musimy zaufać, to bank, który jest oczywiście chroniony zaporą sieciową, która blokuje wszelki nieautoryzowany dostęp do zewnętrznego systemu komputerowego.

Jak możesz być tego taki pewien?

Bitcoin nie ma klucza publicznego, więc nie musimy ufać bankowi. Bank przechowuje kopię każdego klucza prywatnego w swojej bazie danych

Tagi: wirtualne waluty,